Home / Tantalum Capacitors / T510X687K004ZTE030
T510X687K004ZTE030
KEMET
Product No:
T510X687K004ZTE030
Description:
CAP TANT 680UF 10% 4V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 680 µF
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.173" (4.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm