T494C225M035AT
KEMET
Product No:
T494C225M035AT
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 2312
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Base Product Number T494C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm @ 100kHz