T494B226K006AT
KEMET
Product No:
T494B226K006AT
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1411
Type Molded
Series T494
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Base Product Number T494B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm