T494A226M010AT
KEMET
Product No:
T494A226M010AT
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1206
Type Molded
Series T494
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Base Product Number T494A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5Ohm