Home / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-1000-A-F-I36-20MA-000-000
P51-1000-A-F-I36-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-1000-A-F-I36-20MA-000-000
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 4 mA ~ 20 mA
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Output Type Analog Current
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Termination Style Cable 3'
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C