Home / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-1000-A-E-I36-4.5OVP-000-000
P51-1000-A-E-I36-4.5OVP-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 0.5 V ~ 4.5 V
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Male - 3/8" (9.52mm) UNF
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 5V
Termination Style Cable 3'
Operating Pressure 1000PSI (6894.76kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C