Home / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-100-S-R-I36-4.5OVP-000-000
P51-100-S-R-I36-4.5OVP-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-100-S-R-I36-4.5OVP-000-000
Description:
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G .5-4.5V
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 0.5 V ~ 4.5 V
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Male - M12 x 1.0
Port Style Threaded
Output Type Analog Voltage
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 5V
Termination Style Cable 3'
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C