Home / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-500-S-AF-M12-4.5V-000-000
P51-500-S-AF-M12-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-500-S-AF-M12-4.5V-000-000
Description:
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4.5V
Parameter Info
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 0.5 V ~ 4.5 V
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Male - 9/16" (14.29mm) UNF
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 5V
Termination Style M12, 4 Pin
Operating Pressure 500PSI (3447.38kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C