Home / 压力传感器、变送器 - 工业 / P51-3000-S-U-I36-20MA-000-000
P51-3000-S-U-I36-20MA-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-3000-S-U-I36-20MA-000-000
Description:
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20 MA
Parameter Info
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 4 mA ~ 20 mA
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Female - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style Threaded
Output Type Analog Current
Applications Industrial Automation
Pressure Type Sealed Gauge
Package / Case Cylinder
Product Status Active
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Termination Style Cable 3'
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C